Nemokamas pristatymas nuo €20 su kodu: CBDLIFE

Kanapių aliejaus nauda mūsų organizmui

Kanapių sėklų aliejui tampant vis populiaresniu patiekalų ingridientų apie jo naudą mūsų organizmui taip pat pradėta kalbėti kur kas plačiau nei anksčiau. Kanapių aliejaus nauda vis dažniau akcentuojama kalbant apie rimtesnių sveikatos sutrikimų, tokių kaip vėžys, alzheimeris ar širdies ligos gydymą. Todėl šiame straipsnyje nusprendėme aptarti pagrindines priežastis, dėl kurių kanapių aliejų vertą įtraukti į kasdienį savo mitybos racioną. 

kanapių aliejaus nauda

KANAPIŲ ALIEJAUS NAUDA ODAI

Jau kurį laiką žinoma, jog kanapių aliejus gali padėti kovoti su tokiomis sveikatos problemoms, kaip įvairūs uždegimai bei odos ligos. Pirmiausia, tai vyksta dėl būtinų polinesočiųjų riebalų rūgščių (PUFA), įskaitant omega-3 ir omega-6. Kanapių aliejus sudaro daugiau kaip 75 procentus omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių santykiu 3: 1, kuris laikomas optimaliu mitybos santykiu. Riebalų rūgštys, kurias gauname iš maisto, yra gyvybiškai svarbios normaliam visų kūno sistemų darbui, todėl jų trūkumas neretai pasireiškia sveikatos sutrikimais. Tyrimai rodo, kad kanapių aliejuje esantys omega-3 ir omega-6 gali būti veiksmingi gydant daugelį uždegiminių odos susirgimų, įskaitant tokias ligas kaip aknė, egzema ar psoriazė.

KANAPIŲ ALIEJAUS NAUDA ODAI MENOPAUZEI

Tyrimais įrodyta, kad fizinius ar emocinius simptomus, susijusius su priešmenstruaciniu sindromu, gali sukelti jautrumas hormonui prolaktinui, kuris dažniausiai yra tiesiogiai susijęs su mažu prostaglandino E1 (PGE1) kiekiu. Atsižvelgiant į tai, kad reguliariai vartojamas kanapių aliejus padeda gaminti PGE1, jis tiesiogiai padeda kovoti ir su hormonų disbalanso simptomais. 2011 metais atliktas tyrimas parodė, kad PMS turinčios moterys, pradėję reguliariai vartoti 1 gramą riebiųjų rūgščių, sudėtyje turinčių 210 mg GLA, patyrė pastebimą simptomų sumažėjimą.

KANAPIŲ ALIEJAUS NAUDA ODAI IMUNITETUI

Antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis pasižyminčiame kanapių aliejuje, lyginant su kitų tipų aliejais, galima rasti išskirtinai didelę vitaminų įvairovę. Sudėtyje esantys vitaminai A, B (B1, B2, B3, B6), C, D, E, kalcis, magnis, kalis, geležis, cinkas bei kiti mikroelementai – praturtina kiekvieną organizmą visomis būtinomis medžiagomis, kurių pakankamas kiekis ypač svarbus kalbant apie gerą savijautą ir išvaizdą.

Reikiamą svarbiausių medžiagų kiekį ypatingai svarbu gauti moterims nėštumo laikotarpiu, nes nuo to, kaip gerai motina rūpinasi savimi, dažniausiai priklauso ir dar negimusio kūdikio imunitetas. Kanapių aliejus – viena iš priemonių tai padaryti. Imunitetą stiprinti šio aliejaus pagalba dažnai rekomenduojama ir įvairiomis ligomis sergantiems pacientams, nes tai dažniausiai stipriai paveikia jų ligos eigą ir gydymo procesą.

KANAPIŲ ALIEJAUS SĄSAJA SU MARIHUANA

Svarstantiems, ar į savo mitybos racioną verta įtraukti kanapių apiejų, taip pat būtina žinoti, jog pluoštinės kanapės ir Marihuana yra dvi visiškai skirtingos Cannabis sativa augalo veislės. Kanapių sėklų aliejus gaunamas šalto spaudimo būdu subrandinant pramoninių kanapių augalų sėklas, o šie augalai beveik neturi tetrahidrokanabinolio (THC) – psichoaktyvaus junginio, kuris gamina daug, susijusių su piktžolėmis.

Trumpai tariant, kanapių aliejus nauda pasireiškia užtikrinant kokybišką miegą bei stabilią nervų sistemą, padedant palaikyti normalią energijos pusiausvyrą ir imuninę sistemą, tačiau tikrai nesukeliant svaiginimo poveikį.

KAIP VARTOTI KANAPIŲ ALIEJŲ?

Kanapių aliejus dažniausiai naudojamas gardinant įvairius patiekalus, gaminant padažus ar sriubas, todėl puikiai papildo kiekvieną mitybos racioną. Aliejų rekomenduojama vartoti kasdien, jei jis nėra naudojamas patiekaluose, tuomet rekomenduojama suvartoti po 10-15 ml prieš valgį.

Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant

LT
Lithuanian